Jakie regały sklepowe metalowe są polecane?

Podstawowym elementem wyposażenia sklepu są regały. To właśnie na nich wyłożone są towary, dlatego dobrze, gdy półek jest wystarczająco dużo, żeby móc swobodnie znaleźć miejsce dla danej grupy produktów. Nie tylko powinno ich być dużo, ale także powinny być dopasowane wyglądem i funkcjonalnością do charakteru sklepu i produktów, które są w nim sprzedawane. Meble sklepowe nie ograniczają się jedynie do regałów, ale to właśnie one stanowią podstawowe wyposażenie sklepu.

Do czego potrzebne są regały sklepowe metalowe?

Regały sklepowe metalowe są niezbędne, jeśli chce się wyeksponować należycie towar. Jeśli klient nie jest w stanie zlokalizować produktu, po który przyszedł i czuje się przytłoczony nadmiarem artykułów na półkach, to wychodzi zniechęcony. Można tego uniknąć, inwestując w odpowiednio dobrane regały. Mogą one być stacjonarne, a więc stojące samodzielnie, albo takie, które można przymocować do ściany. Jeśli obciążenie półek będą stanowić tylko lekkie produkty przeznaczenia spożywczego, to z powodzeniem można zastosować regały stojące samodzielnie. Dostępne są one w różnych kolorach, więc z powodzeniem można dostosować je aranżacji sklepu. Półki, które wykonane są z metalu, wśród wszystkich innych są najłatwiejsze do utrzymania w czystości. Jest to ważne, żeby móc utrzymać porządek w sklepie.

Jakie regały sklepowe metalowe są polecane?

W sklepach najczęściej spotykane są regały półkowe wykonane ze stali nierdzewnej. Można je też stosować, jeśli sklep spożywczy połączony jest ze sklepem mięsnym. Nadają się do chłodni, bo są odporne na niskie temperatury. Jako jedyne mają certyfikat uprawniający do używania ich w warunkach spożywczych. Nie tylko konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, ale także elementy dodatkowe, służące do montażu, a więc śruby i wkrętki. Półki w tych regałach można dowolnie regulować, żeby zapewnić jak największą funkcjonalność podczas użytkowania.

Regały sklepowe metalowe dzielą się na dwa rodzaje:

  • regały dwustronne stosuje się w sklepach odznaczających się dużą powierzchnią. Ułatwiają podzielenie sklepu na działy. Dostępne są w podstawowych barwach. Często nazywane są regałami gondolowymi.
  • regały jednostronne można montować na ścianach. Sprawdzają się, gdy nie wyglądają one korzystnie i chce się to zamaskować.

Nie ważne, czy sklep, do którego kupuje, się regały ma dużą powierzchnię handlową, czy małą. Regały powinny się w nim znaleźć. Duży ich wybór ułatwia zadanie, bo każdy sklepikarz może dobrać takie, które będą dla niego najbardziej funkcjonalne. Warto rozmieścić je z głową, żeby nie zajmowały miejsca, które można wykorzystać w inny sposób. Właściwe planowanie przestrzeni w sklepie to połowa sukcesu.